Naše cesty spojili Kalifornské dážďovky- konkrétne workshop vermikompostovania, ktorý viedla Laura ako lektor a na ktorý som sa takmer nedostala. Chválabohu bola Laura zhovievavá a aj napriek prekročenej kapacite som sa ho zúčastnila. Slovo dalo slovo a vysvitlo, že sme obe mali rovnaký zámer. Otvoriť v Prešove obchod, kde by sa dalo nakupovať bez odpadu. S nadšením sme sa do toho spoločne pustili a výsledkom je značka Odváž(e)ne. 

Naším cieľom bolo od začiatku vytvoriť príjemné prostredie, v ktorom by sme si vzájomne  zdieľali rady, tipy, či rôzne rôzne situácie na vašej/našej zero waste ceste. 

Našim zákazníkom ponúkame alternatívu v nakupovaní potravín, 100% rozložiteľnej drogérie a výlučne prírodnej slovenskej/českej kozmetiky. Na prvom mieste sú u nás lokálni dodávatelia a kvalita surovín/produktov. 

Okrem obchodu sa venujeme dobrovoľným aktivitám spojeným pochopiteľne s odpadom. Vymýšľame rôzne eventy, stretnutia či prednášky, na ktorých vás všetkých rady uvidíme. 

Bezodpadovému životu zdar!

Michaela Krížová

Michaela Krížová

Moje skúsenosti z marketingovej pozície praktizujem ako spolumajiteľka bezobalového obchodu Odvážene v marketingových aktivitách v online a v offline svete. Okrem toho sa venujem organizovaniu workshopov a aktivitám s tým spojených.

Moja bezodpadová cesta sa začala pred 3 rokmi na návšteve ďalekého Islandu, počas ktorej som si uvedomila, že aj v našich končinách sa vieme k životnému prostrediu správať lepšie. V tejto problematike je dôležitá osveta ako jednotlivca, tak aj väčších skupín, firiem či podnikov a práve to je naším cieľom. Nie sme “len obchod”. Sme komunita, ktorá vám poradí, podporí vás či zasmeje sa spolu vami. 

Laura Martinková

Som lektorka environmentálnej výchovy, odborný konzultant, kouč, občianska aktivistka a spolumajiteľka bezobalového obchodu. Dlhodobo spolupracujem s Eviana, n.o. a firmou NATUR-PACK, a.s.

Spoločným menovateľom všetkých mojich aktivít je snaha hovoriť tie správne informácie a argumenty, ktoré vedú k reálnym činom. Tie potom menia na lokálnej úrovni vzťah a konanie jednotlivcov, či skupín, smerom k životnému prostrediu. Lektorskej činnosti sa profesionálne venujem 5 rokov, z čoho posledné 3 roky sa špecializujem na bezodpadovosť a jej dosahovanie v praxi. Pracujem so školami, širokou verejnosťou, jednotlivcami, firmami a spolu plánujeme, nastavujú zmeny, konáme tak, ako chceme, aby sa to dialo aj vo svete.

Laura Martinková

Príručka Odvážneho občana ZADARMO

Praktický pomocník na tvojej novej ceste bez odpadov. 

Vaše osobné údaje (email) budeme my (Odvážene s.r.o.) spracovávať v súlade s platnou legislatívou a ochranou osobných údajov len za účelom zasielania noviniek a inšpiratívneho materiálu. Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním na dobu piatich rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na odkaz “Odhlásiť sa z odberu” v každom zaslanom emaili.